Samouzdrawiająca potęga naszego umysłu + cytaty z książki

Mam coś takiego, że pewne zdania najczęściej wyrwane z kontekstu potrafią mnie zainspirować, wskazać kierunek, skłonić do refleksji. Czasem jest to fragment piosenki, artykułu w magazynie, opisu produktu w sklepie online, reklamy, czyjejś opowieści, zasłyszanej przypadkiem rozmowy czy książki. Choć te ostatnie staram się jednak odbierać bardziej całościowo. Nie zawsze wychodzi. Czasem jak czytam książkę łapię się na tym, że po prostu czekam na to zdanie. Żeby je sobie podkreślić, przepisać do notesu i wykorzystać później w życiu jego mądrość. Zazwyczaj z jednej książki tych zdań mam bardzo wiele. Kocham później je przepisywać, oczywiście ręcznie i piórem. To taka moja medytacja, chwila dla siebie, wyciszenie. Chciałam polecić wam książkę „Joga, ajurweda, techniki oddechowe. Najskuteczniejsze metody na złagodzenie stresu, przywrócenie równowagi oraz zdrowe życie.” właśnie w taki sposób. Podkreśleń w książce mam wiele, wybrałam dla Was kilka. Niech was inspirują, wskazują kierunek, skłaniają do refleksji. A najlepiej jeśli sprawią, że zechcecie przeczytać całość, bo warto. Zostawiam Was z tym i biegnę do mojego oflajnu, zwanego życiem.

P.S. Korzystając z okazji, życzę Wam na nowy 2021 rok otwartości umysłu i świadomości połączenia go z ciałem. Życzę wam pozytywnego myślenia, które niesie tylko dobro. Życzę wam wiary w lepsze jutro, odwagi do sięgania po swoje marzenia i wytrwałości, determinacji w razie niepowodzeń. Nie traćmy entuzjazmu! Ściskam Was ciepło, K.

Myślenie jest oczywiście ważne, jednak równie ważne jest, aby od czasu do czasu dać umysłowi odpocząć.

Poszerzaj swoją wiedzę, abyś mógł dokonywać najlepszych wyborów w każdej chwili przy jednoczesnym zrozumieniu, że zmiany są nieuniknione, a nauka jest długotrwałym procesem.

Osiągniesz swoje cele tylko wtedy, gdy je poznasz.

Nawet najmniejszy krok jest dobry.

Lektura oraz dyskusje są oczywiście ważne, lecz to codzienna praktyka tworzy artystę, nauczyciela lub mistrza.

Nie decyduj się na taki styl życia, ponieważ uważasz, że tak trzeba. Wybierz tę konkretną ścieżkę, ponieważ w głębi duszy czujesz, że jest właściwa. Jeżeli tylko zechcesz, wszystko możesz dopasować do swoich potrzeb. Upewnij się, że dokładnie wiesz co robisz. Uświadom sobie, że każde wypowiedziane słowo, myśl pojawiająca się w Twojej głowie lub czynność prowadzą Cię do lepszego Ciebie i lepszego świata. 

Twoje zachowanie powinno być co najmniej równe temu, czego oczekujesz od innych. Sposób, w jaki inni się prowadzą, nigdy nie powinien być wymówką dla tego, jak Ty się zachowujesz. Bądź prawdziwy wobec siebie, wobec swoich standardów i wierzeń. Nie wzoruj się na cnotliwych dogmatach, lecz bądź pełen współczucia, dobroci, miłości. 

Ćwicz cierpliwie, niczego nie oczekuj, a rezultaty same się pojawią. Stawiaj się gotowy do zadań i bądź autentyczny.

Joga oznacza brak aktywności umysłowej. 

Kiedy oddech się błąka, umysł również jest niepewny. Spokojny oddech oznacza spokojny umysł.

Jesteśmy w stanie wzmocnić nasz układ odpornościowy siłą umysłu i oddechem. Nasz umysł i silna wola oraz determinacja są potężnymi narzędziami leczniczymi. 

Medytacja to fantastyczne narzędzie, wspaniała szkoła zapominania i odzwyczajania umysłu od przywiązania do zakorzenionych uwarunkowań. 

Kiedy jesteśmy w pełni obecni w danym momencie, małe, przyziemne rzeczy wydają się magiczne i wyjątkowe.

Twój umysł jest potężny, a Twoje słowa i myśli są manifestacją umysłu oraz wzmocnieniem tego, co już istnieje. 

Pamiętaj, że utrzymanie radosnego nastroju opiera się na Twoim podejściu. 

Standardowo jeśli zatęsknicie to znajdziecie mnie na Instagramie click lub pod mailem kinganowicka.design@gmail.com. Do zobaczenia w przyszłym roku 🙂

Udostępnij:

1 komentarz

  1. ROEHR019
    2 stycznia 2021 / 09:02

    Thank you!!1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *